Fantásticos resultados no Campionato de Galicia sub 20/ sub 23

Fantásticos resultados no Campionato de Galicia sub 20/ sub 23

Celebrouse en Ferrol  o domingo 11 en xornada de tarde o Campionato de Galicia sub 20 e sub 23  onde a Sociedad Gimnástica de Pontevedra presentaba  catro atletas  na categoría sub 23 e catro atletas na categoría sub 20 e todos eles subiron ao podio.

 Categoría sub 20 :

–  Lucía Ferrer :  dous ouros nos 100 lisos (12.65) e nos 100 valos (15.44)  e bronce nos 200 lisos ( 26.39)

Andrea González : dous ouros no lanzamento de peso (10.35) e de xavelina  (38.35) e un bronce no lanzamento de disco  (31.85)

Claudia Puig:  ouro en lanzamento de disco (34.48 ), prata  en lanzamento de xavelina  (33.65) e bronce no lanzamento de peso (8.32)

Pablo García bronce no triplo salto (11.47)

Categoría sub23:

Sergio Paredes.: ouro en lanzamento de martelo (51.49) e bronce no lanzamento de peso ( 10.61)

Xiana González :  Ouro nos 100 lisos ( 26.39)

Eva Salvado: Ouro no triplo salto (10.46)

Marina Porteiro: tres bronces, en 1500  (5:37.63), 400 valos  ( 1:14.84) e lanzamento de xavelina. (22.68)

 

Parabéns ós atletas e aos seus adestradores.

 

resultados

 

Campionato de Galicia sub 10- sub12- sub14

Campionato de Galicia sub 10- sub12- sub14

Nunha xornada pasada por auga celebrouse no CGTD de Pontevedra o Campionato de Galicia sub10, sub12 e sub14.

A este Campionato onde se clasificaban solo as 16 millores marcas, a Sociedad Gimnastica de Pontevedra levaba cinco atletas sub10, once atletas sub12 e dez atletas sub14. Todos eles xunto ós seus monitores e familias disfrutaron dunha competición coma sempre multitudinaria nestas categorías a pesar da choiva  persitente todo o dia.

Hugo Casañas  atleta sub10  conseguiu dúas medallas de ouro , en lanzamento de pelota con 32.21 metros, e en lanzamento de peso con 10.66.

Anxo Jamardo atleta sub10 obtivo a medalla de ouro nos 1000 metros marcha cun tempo de 5:43.42.

Eloy Acuña atleta sub12  conseguiu a medalla de prata no salto de altura, cun salto de 1.25 metros.

Todos tiveron unha gran actuación  e o máis importante é que  o próximo ano sigan con ganas de seguir adestrando  e divertíndose co atletismo.

A continuación reseñamos o resto dos  resultados:

SUB10 .

Pelota 200 gr: Jimena Orellana 8ª 13.95, Iago Abreu 11º 21.40, Jesús Búa 13º 20.59.

Sub12:

60 lisos. Paula Porto cuarta 9.06; Carmen Saavedra sexta 9.16

500: Paula Porto oitava 1:34.14

1000: Oscar Otero 13º 3:40.19

2000: Emma Cabanas 14ª con 8:17.19

2Km marcha: Daniel Fernández 13:27.46 e Paula Rodríguez que non puido finalizar a proba.

Lonxitude:  Marina Pérez 9ª 3.76, Nicolás Quiñones 14º 3,39

 Altura: Carmen Saavedra 10ª 1.22

 Peso 2kg; Medhanit Pereira 10ª 6.63

Pelota 300 gr: Iam David Cabanelas 7º 29.50, Eloy Acuña 13º 27.73.

Sub14

80 lisos: Oscar Monteagudo 10º 11.30, Xainza Calvo 11º 11.60

150: Ignacio López 11º 36.28

 1000. Addis Gallego 9º 3,34.26

3 km marcha : Inés rodríguez 14º 20.24.44

220 Valos:  Ignacio López 11º 36.28

1000 obstáculos. Carla Rivas 9ª 4:12.96

Lonxitude. Xainza Calvo 11º 3.98

 Altura: Carla Rivas quinta 1.34, Oscar Monteagudo 10º 1.35

Triplo: Matías Moldes 11º 9.21

 Pértega :Matías Moldes 8º 1.50

Peso : Paloma Puig 13ª 5.72, Jorge Piñeiro 13º 6.71

Disco: Paloma Puig 15º 13.70

 Martelo. Cloe Rial sexta 22.85.

Resultados

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Campionato de Galicia de Combinadas 2017/2018

Campionato de Galicia de Combinadas 2017/2018

Os días 2 e 3 de Xuño tivo lugar nas pistas do CGTD de Pontevedra o Campionato de Galicia de Probas Combinadas.

A Sociedad Gimnástica de Pontevedra contou con participación no Decathlón masculino sub 18 coa presenza de cinco atletas, tres no Heptalón sub 18 feminino e dúas atletas no Heptalón absoluto.

Lucía Seijas

 

No Heptatlón absoluto o  ouro sería para Eva Queimaño  do Atletismo Celta  con 4179 ptos,  sendo  a prata para   Lucía Seijas da Sociedad Gimnástica con 3773 puntos ,  terceira posición  para a atleta do Atletismo Celta Karolina Puchmertlova con 3694 ptos , cuarta Cristina Estévez do Atletismo Celta con 3047 puntos e quinto lugar para Marina Porteiro da Sociedad  Gimnástica  con 2840 puntos que acadaria a primeira posición na categoría sub23.

 

No Decathlon masculino sub 18 o vencedor foi o atleta  do Club Atletismo Santiago Mario Cabaleiro cunha marca de 4978 puntos  seguido de Hugo Silvares da Sociedad Gimnástica de Pontevedra  con 4701 puntos e terceiro  Yago Boleas da SGP  con 4506 puntos.

Pablo Tojal finalizaría cuarto con 4331 puntos, Marcos Villaverde oitavo con 3511 puntos e Roi Surribas tivo que retirarse por lesión.

No Heptathlón feminino sub 18  o podium  repartiríase da seguinte maneira. Ouro para  Andrea Reija do Riazor con 3726 puntos  , prata para Clara Rivas da Sociedad Gimnástica con 3009 ptos  e bronce para Andrea Villaverde da Sociedad Gimnástica  con 2911 ptos

Nos resultados adxuntos podedes ver os resultados en cada unha das probas individuais  dos nosos atletas con moitas mellores marcas  :

Hugo Silvares en 100, lonxitude, peso, altura, 400, 110 valos e 1500

Yago Boleas en pértega , 110 valos e 400

Pablo Tojal en lonxitude, altura e  400

Marcos Villaverde en pértega

Clara Rivas en  100 valos, 200 e xavelina

Andrea villaverde en xavelina

Marina Porteiro en 200 e altura

resultados
Seis medallas en el Campeonato de Galicia sub16

Seis medallas en el Campeonato de Galicia sub16

Hasta O Barco de Valdeorras se desplazaron nuestros atletas sub16, antigua categoría cadete, para disputar el Campeonato de Galicia de su categoría y se han traído seis medallas.

Hugo Garcia Souto sería el Campeón de Galicia de 3000  metros con una marca de 9:05.11 con gran ventaja sobre el resto de sus oponentes.

Las medallas de plata serían para Marta Barragans con un mejor salto de 5.22 con viento contrario y para Natalia Meaños que realizó 13.12 en la semifinal, mejorando su marca en la final con 13.04MMP

Los tres bronces serían para Natalia Meaños esta vez en triple salto con 10.36 MMP, para Helena Suárez en pértiga con 2.32 MMP y para Carmen Ruibal  en disco con 28.67MMP.

1500 obst :Antia Carrasco 6:30.65 quinta

Altura :Lucía Madero 1.39 quinta iguala su MMP

1000: Paula Dominguez 3:14.39 MMP sexta

Jabalina: Marta Sampedro 30.41 sexta

100m : Antón Martínez 12.32 octavo

300m: Antón Martínez 42.01octavo

3km marcha Noa García 20:56.83 novena

100 vallas Marta Barragans tras caída en la última valla cuando iba destacada en su semifinal 18.04 undécima

600 Alexandre Fernandez 1:40.07 decimosegundo

100 metros Helena Suárez 13.99 decimoquinta.

Enhorabuena a todos, atletas , entrenadores y familias

Resultados

 

Dúas pratas e un bronce no Campionato de Galicia de Relevos

Dúas pratas e un bronce no Campionato de Galicia de Relevos

O día das letras galegas tivo lugar nas pistas universitarias do Campus de Ourense o II Campionato de Galicia de Relevos.

O equipo feminino absoluto de 4×100 da Sociedad Gimnástica de Pontevedra composto por Cristina Garrido, Lucía Ferrer, Eva Salvado e Natalia Meaños acadaría a prata  por detrás de Riazor Coruña  e diante de Lugo Running, cunha marca de 49.00 que supón ademáis récord do clube batindo a anterior marca de 49.12  obtida en Ferrol o ano pasado no Campionato de Galicia de Clubes .

O equipo masculino absoluto de 4×100 formado por David Ferrer, Adrián Salgado, Nicolás Ramil e Raul Cortizo ocuparía a segunda posición por detrás do equipo de Coruña Comarca  e diante de Marineda Atlético , cunha marca de 43.66 segundos.

A medalla de bronce sería para os compoñentes do 4×100 sub 18 Hugo Silvares, Pablo Boleas, Yago Boleas e Raúl Cortizo con 45.99., sendo o Ouro para C.A Santiago e a prata para a Atlética Lucense.

O 4×400 absoluto masculino formado polos atletas sub18 que foron bronce no 100 xuvenil acadaría o sexto posto cunha marca de 3:42:74.

Na categoría sub 14 o equipo feminino de 4×80 formado por Carla Rivas, Gadea Bravo, Cloe Rial e Xainza Calvo foi descalificado, mentras que o 4×80 masculino con Óscar Monteagudo, Jorge Piñeiro, Matías Moldes e Tsegaye Suárez finalizou en cuarta posición cun tempo de 46.07 sg.

Na categoría sub16 o 4×100 masculino : Anton Martinez, Alexandre Fernandez, Marco Trelles e Andre Martinez finalizaría cuatro a tan so catro centésimas dos terceiros cun tempo de 49.71 sg.  O 4×300 sub16 con André Martinez, Noel Rodríguez,Iván Belmonte e Alexandre Fernandez foron quintos con 3.08.13.

 

O 4×100 sub 16 feminino Xulia Piñeiro, Helena Suárez, Sheila Justo, Lucía Madero terminou en décima posición, namentras que o 4×300 formado por Xulia Piñeiro, Lucía Dios, Carmen Ruibal e Helrna  Suárez finalizarían oitavas.

Resultados

 

Campionato Galego  Clubes sub 20 : Ouro en mulleres e bronce en homes

Campionato Galego Clubes sub 20 : Ouro en mulleres e bronce en homes

O sábado día 5 de Maio tivo lugar nas pistas de  Bastiagueiro-Oleiros (A Coruña) o  XXXV CAMPIONATO DE GALICIA DE CLUBS JUNIOR  e o XXVI CAMPIONATO DE GALICIA DE CLUBS CADETE organizado pola  Federación Galega de Atletismo e o Club Marineda Atlético . Cada club estaba  representado por un atleta en cada proba,poidendo  cada atleta  fazer duas probas individuais,1 proba individual e un relevo ou dous relevos.

O equipo feminino  sub 20 da Sociedad Gimnástica de Pontevedra   acadaría o ouro  subindo ao primeiro  posto do pódium con 108 puntos  por diante de Atletismo Femenino  Celta  99 puntos e  Club Atletismo Santiago  85. 5 puntos

En categoría masculina sub 20  o equipo da Sociedad Gimnástica de Pontevedra sería bronce con 124 puntos por detrás do Clube atletismo Santiago 168 puntos  e Atlética Lucense 126 puntos.

O equipo femenino cadete da Sociedad gimnástica acadaría a sexta posición , mentras que o equipo cadete masculino finalizaría décimo.

Resultados equipo femenino sub 20: Seis victorias, sete segundas posicións, un terceiro posto, dous cartos, tres quintos e un sexto fixeron campioas ás noas atletas.

 

Blanca Armenteros 800 metros 2.22.96
Paula de la Torre 1500 metros 5.13.53
Paula Argibay Triplo salto 10.26
María Jiménez Peso 9.70
Andrea González Jabalina 45.59 Mínima
María Jiménez, Cristina Garrido,  Andrea González ,Andrea Villaverde Relevo 4×100 51.18
Lucía Ferrer 200 26.13 Minima
Lucía Ferrer 100 valos 15.65 Mínima
Andrea Villaverde Lonxitude 4.85
Claudia Puig Disco 32.03
Iria Filgueira Martelo 40.36
Eva Sande  3 km marcha 18.02.17
Clara Rivas, Blanca Armenteros, Paula Argibay, Paula de la Torre Relevo 4×400 4.27.97
Cristina Garrido 100 metros 12.69 Mínima
Clara Rivas Altura 1.39
Marta Burés Pértiga 2.15
Andrea Pérez 400 lisos 1.07.60
Paola de Montis 2000 obstáculos 9.45.11
Kaoutar Fahmi 3000 lisos 12.53.53
Laura Prieto 400 valos 1.30.29

 

Unha victoria , cinco segundos postos, tres terceiros, dous cuartos, tres sextos, tres sétimos,  e dous novenos postos  sumaron 124 puntos a tan só dous puntos da segunda posición.

Raúl Cortizo Altura 1.83
Alberto Pérez 400 52.25
Marco Martínez lonxitude 6.51
Yago Boleas peso 10.39
Marcos Villaverde, Hugo Silvares, Pablo Tojal, Roi Surribas Relevo 4×100 48.45
Pablo  Boleas , Nicolás fuentes, Antón Paz, Alberto Pérez Relevo 4×400 3.39.70
Marco Martínez 100 11.49
Nicolás Fuentes 3000 10.02.31
Yago Martínez Martelo 31.50
Pablo Tojal Pértiga 3.20
Martín Rivas Xavelina 33.21
Raúl Cortizo 200 23.84
Pablo Boleas 400 valos 1.00.31
Pablo García triplo 11.15
Pablo Lourido 1500 4.42.35
Bedilu  Mendoza 2000 obst 8.50.30
Yago Boleas 110 valos 17.91
Antón Paz 800 2.16.07
Hugo silvares Disco 23.42
DS Roi Surribas 3 km marcha

O equipo  cadete feminino que finalizaría sexto acadou dos segundos postos, cinco terceiros, dous cuartos,  dous quintos , tres sétimos, un décimo,  tres undécimos e unha duodécima posición con 133.5 puntos finais

Marta Barragáns lonxitude 4.76
Xulia Piñeiro, Helena Suárez, Sheila Justo, Lucía Madero Relevo 4×100 55.99
Natalia Meaños 300 44.43
Paula Domínguez 3000 11.40.79
Marta Barragáns 100 valos 16.72
Carmen Ruibal Disco 25.59
Marta Sampedro xavelina 27.72
Helena Suárez pértiga 2.15
Natalia Meaños triplo 10.26
Clara Filgueira, Paula Domínguez, Sofía García, Antía Carrasco 4×300 3.22.85
Lucía Madero altura 1.39
Antía Carrasco 1500 obst 6.33.34
Alejandra Almón peso 7.68
Noa García 3 km marcha 19.53.17
10ª Carmen Ruibal 600 2.02.52
11ª Sofía García 1000 3.58.05
11ª Clara Filgueira 300 valos 1.14.39
11ª Lucía Dios martelo 15.83
12ª Xulia Piñeiro 100 14.65

 

O equipo cadete masculino conseguíu unha victoria individual, a de Hugo García  Souto que con 9.03.60 sería o vencedor absoluto do 3000 nunha carreira conxunta coa categoria sub 20. Ademáis dous segundos postos, catro sextos, un sétimo, un octavo, un décimocatro undécimos postos para lograr 70 puntos na clasificación final e a décima posición. Sinalar que nesta categoría non se cubriron todas as probas

 

Hugo García Souto 3000 9.03.60 minima
André Martínez 100 valos 16.38
André Martínez Triplo 12.19
Antón Martínez 100 12.39
Juan Carlos Pérez 300 42.52
Alexandre Fernández 600 1.38.13
Juan Carlos Pérez Martelo 21.14
Noel Rodríguez  3 km marcha 23.12.37
Alexandre Fernández Lonxitude 4.73
10º Antón Martínez Peso 6.62
11º Iván Belmonte 300 valos 1.04.54
11º Marco Trelles Altura 1.30
11º Noel Rodriguez xavelina 14.14
11º Marco  Trelles disco 19.20
Iván Belmonte Pértega SM

 

resultados sub 20 Resultados cadete