Campionato Provincial Infantil Xogade

Campionato Provincial Infantil Xogade

O domingo día 20 de Maio tivo lugar nas pistas do CGTD de Pontevedra o Campionato Provincial Xogade Infantil ( sub 14) con ampla representación , tendo en conta que era un campionato clasificatorio e estar alí xa era un logro independentemente do resultado final. O importante sempre nestas categorías e ter ganas de volver. Con sol e a grada chea os resultados foron os seguintes :

Ouro

Matías Moldes

Triplo 9.33

Prata

Ignacio López

220 valos 35.69

Prata

Oscar Monteagudo, Tsegaye Suárez, Pablo Paz, Ignacio López

Relevo 4×80 46.93

Prata

Carla Rivas, Gadea Bravo, Cloe Rial, Sofia Rivas

Relevo 4×80 46.48

Bronce

Oscar Monteagudo

80 lisos 11.59

Bronce

Xainza Calvo

150 lisos 21.65

Bronce

Matías Moldes

Pértega 1.50

Bronce

Matías Moldes

Lonxitude 4.27

Xainza Calvo

80 lisos 11.36

Oscar Monteagudo

Altura 1.38

Carla Rivas

Altura 1.32

Jorge Piñeiro

Peso 7.77

Addis Gallego

1000 metros 3:32.16

Addis Gallego

220 valos 39.32

Miguel García

Altura 1.26

Sofía Rivas

Triplo 8.58

Pedro Veiga

Martelo 21.41

Xainza Calvo

Martelo 23.10

Pedro Veiga

Disco 17.25

Paloma Puig

Disco 14.65

Jorge Piñeiro

Martelo 17.13

Sofía Rivas

Altura 1.20

Tsegaye Suárez

Triplo 7.64

Pedro Veiga

Peso 7.13

América Villanueva

Peso 6.91

Alexandre Casal

Martelo 13.44

América Villanueva

80 lisos 11.99

Alejandra Peleteiro

80 valos 17.11

Cloe Rial

Altura 1.15

Miguel García

Martelo 12.24

Cloe Rial

80 lisos 12.11

Gadea Bravo

150 metros 22.77

Lucía Lois

220 valos 42.02

Carla Rivas

Lonxitude 3.72

Paloma Puig

Peso 6.01

11º

Celia Alvarez

80 valos 19.08

11º

Addis Gallego

Triplo 7.54

11º

Alexandre Casal

Peso 5.44

12º

Lucía Lois

Triplo 7.54

12º

Miguel García

Disco 12.09

13º

Pablo Paz

Lonxitude 3.60

13º

Gadea Bravo

Lonxitude 3.41

14º

Alexandre Casal

Disco 9.68

15º

Tsegaye Suárez

Lonxitude 3.20

15º

Alejandra Peleteiro

Triplo 6.74

DS

Inés Rodriguez

3 Km marcha

Parabéns a todolos participantes, ás súas familias e ós monitores e adestradores que fan que isto sea posible.

Resultados
Liga Iberdrola Primeira División femenina: Cuartas

Liga Iberdrola Primeira División femenina: Cuartas

Na segunda xornada da Liga a Iberdrola de Primeira División , o noso equipo feminino tivo que desprazarse ata Torrent ( Valencia ) onde se disputou o encontro entre os equipos ISS L Hospitalet , Bahía Algeciras, Torrent e Sociedad Gimnástica de Pontevedra.

A clasificación final do encontro foi a seguinte:

Pto. Club Puntos Totales
1 HOSB – ISS – L’Hospitalet 221.5
2 BAHCA – Bahia Algeciras 181.5
3 TORV – C.A. Torrent 153
4 SGPPO – S.G. Pontevedra 131

Este punto sumado ós dous puntos conseguidos na primeira xornada otórganlle ao equipo da SGP o posto duodécimo na clasificación xeral provisional, o igual que o equipo masculino pero cun punto menos, xogando os postos pola permanencia o fin de semana do 16-17 de Xuño en data e lugar a determinar.

Nun equipo moi novo con nada menos que catro atletas sub16 e oito atletas sub 18 , destacar as victorias de Eva Cid nos 1500 con 4:45.03 e de Andrea González no lanzamento de xavelina con 45.39,  os segundos postos de Xiana González no 200 con 26.27 sg e Iria Filgueira no lanzamento de martelo 4 kg con MMP de 44.18 metros , e as terceiras posicións de Lucía Ferrer nos 100 valos, Marta Fernández nos 400 valos e MMP con 1:03.89 , Claudia Puig no lanzamento de disco con 34.27 e Loreto Brea no lanzamento de martelo con 40.05.

Tamén fixeron a sua MMP Marta Barrgáns cuarta en salto de lonxitude con 5.14 e Marina Porteiro quinta en 3000 obstáculos con 13:26.92.

Resultados clasificación

 

 

 

Division  de Honor masculina: terceros

Division de Honor masculina: terceros

El sábado día 19  tuvo lugar en el Estadio de Los Pajaritos en Soria, el encuentro I correspondiente a la segunda jornada de División de Honor   masculina de la Liga4sport que enfrentaba a los equipos Playas de Castellón, Atletismo Numantino, Sociedad Gimnástica de Pontevedra y ISS L Hospitalet . Encuentro luchado hasta el último minuto , porque hasta que no  finalizó la última prueba que fue el lanzamiento de jabalina no supimos  que la SGP conseguía el tercer puesto  con 142 puntos, uno más que el equipo de        L Hospitalet  con 141. El ganador del encuentro sería Playas de Castellón con 229 puntos y segundo el Atletismo Numantino con 176 puntos.

Este tercer puesto  sumado al tercer puesto  de la primera jornada nos otorgan 4 puntos  y la duodécima posición en la clasificación provisional  , en buena posición para lograr la permanencia en la última jornada a celebrar  el fin de semana del 16-17 de junio en lugar y día por determinar.

La liga otorgaba  en esta jornada un trofeo al mejor atleta de cada encuentro, aquel que más puntos lograse para su equipo , y recayó sobre nuestro capitán Victor Gallego  que le otorgó nada menos que 14 puntos  a su equipo siendo segundo en el lanzamiento de disco  y segundo en el lanzamiento de peso.

Cuatro segundos puestos y  siete terceras posiciones fueron los resultados más destacados , recordando que todos y cada uno de los puntos alcanzados fueron necesarios para alcanzar esta tercera posición.

 

Mario Alvarez longitud  7.20
Víctor Gallego disco 50.12
Victor Gallego peso 16.25
Raúl Pagán jabalina 65.65
Sergio Paredes martillo 52.79
David Ferrer longitud 7.19
Ignacio Sarmiento 400 vallas 51.95
Francisco Javier Guzmán disco 48.02
Alberto Guerrero 1500 4:00.21
Francisco Lopez 110 vallas 14.43
Eduardo gallardo, Jose Miguel Huete, Angel Vargas , Ignacio Sarmiento Relevo 4×400 3:14.65
David Abalde 400 50.06
Ricardo Gaya triple 14.96
José Manuel Vila jabalina 58.36
Alexander Barreiro, Gonzalo Sánchez Camacho, Mario Alvarez , Marco Martínez Relevo 4×100 43.63
Pablo Martinez de Guereñu altura 1.95
Eduardo Gallardo 400 50.09
Javier García 200 22.01
Carlos Porto 1500 4:00.85
Gonzalo Sánchez Camacho 100 10.85 (V)
Juan Manuel Barbosa martillo 46.55
Santiago Ferrer pertiga 4.40
Jose Miguel Huete 800 1:56.7-
Marcos Cintrón 5 km Marcha 23:12.82
Carlos Porto 3000 8:59.42
Alexander Barreriro triple 14.51
Alberto Pérez 800 2:04.7-
Angel Vargas 200 22.29
Javier García 100 10.91(V)
Francisco Javier Guzman peso 14.20
Alberto Guerrero 3000 9:06.34
Mourad Jbari 3000 obst 10:04.14
Pablo Boleas 400 vallas 1:02.61
Francisco López pértiga 4.30
Marco Martínez altura 1.85
Pablo Martinez de Guereñu 110 vallas 16.74
Carlos Morales 5 km marcha 27:19.19
Zakaria Borihou 3000 obst 10:28.22

 

Resultados

 

Clasificacion
Previa: Segunda Jornada Liga de Clubes 2018

Previa: Segunda Jornada Liga de Clubes 2018

 Este fin de semana tendrá lugar la segunda jornada   de las ligas nacionales tanto en división de honor como en primera división.

El equipo masculino se desplaza hasta Soria donde tendrá como rivales nada menos que al todopoderoso Playas de Castellón  que finalizó primero en la primera jornada, al Atletismo Numantino equipo anfitrión , segundo en su primer encuentro y al ISS-L Hospitalet que fue cuarto en la primera jornada. Con el objetivo de conseguir la permanencia  se desplazan nuestros atletas hasta las pistas del estadio de Los Pajaritos  y alcanzar el máximo número de puntos posibles para  sumar cara a la tercera jornada. Recordaos que este encuentro será emitido en streaming a través de la página web de la federación española de atletismo www.rfea.es

El equipo femenino tendrá un desplazamiento aún más lejano, hasta la Comunidad Valenciana donde se disputará en las pistas de la Ciudad de Deporte y Ocio de  de Torrent (Valencia)  , el encuentro de Primera División Liga Iberdrola entre los equipos ISS L Hospitalet , como primero de su grupo en la primera jornada, Bahía Algecias segundo de su grupo , Sociedad Gimnástica como terceros y  C. A. Torrent , equipo anfitrión como cuartas. Nuestro jovencísimo equipo luchara por la tercera posición en este encuentro e intentar sumar los máximos puntos posibles también de cara a la última jornada en su lucha por la permanencia

Los equipos están compuestos por los siguientes atletas

Primera división Mujeres

División de Honor Hombres

100 m

Lucía Ferrer y Xiana González

Javier García y Gonzalo Sánchez- Camacho

200 m

Xiana González y Cristina Garrido

Angel Vargas y Javier García

400 m

Eva Salvado y Andrea Pérez

David Abalde y Eduardo Gallardo

800m

Paula de la Torre y Blanca Armenteros

José Miguel Huete y Alberto Pérez

1500m

Eva Cid y Sharay Astáriz

Alberto Guerrero y Carlos Porto

3000 m

Sofía García y Antía Carrasco

Alberto Guerrero y Carlos Porto

100 vallas

Lucía Ferrer y Clara Rivas

Francisco López y Pablo Martínez de Guereñu

400 vallas

Marta Fernández y Marina Porteiro

Ignacio Sarmiento y Pablo Boleas

3000 obst

Marta González y Kaoutar Fahmi

Mourad Jbari y Zakaria Bourihou

Altura

Inés Martínez y Andrea Villaverde

Pablo Martínez de Guereñu y Marco Martínez

Pértiga

Marta González y Paula Martín

Santiago Ferrer y Francisco López

Longitud

Marta Barragáns y Paula Martín

Mario Alvarez y David Ferrer

Triple

Paula Argibay y Natalia Meaños

Ricardo Gaya y Alexander Barreiro

Peso

Andrea González y Helena Rey

Víctor Gallego y Francisco Javier Guzmán

Disco

María Jiménez y Claudia Puig

Víctor Gallego y Francisco Javier Guzmán

Martillo

Iria Filgueira y Loreto Brea

Sergio Paredes y Juan Manuel Barbosa

Jabalina

Andrea González y Claudia Puig

Raúl Joaquín Pagán y José Manuel Vila

5 km marcha

Marisol Diz y Eva Sande

Marcos Cintrón y Carlos Morales

4×100

Andrea Villaverde, Andrea Pérez, Cristina garrido y María Jiménez

Angel Vargas, Marco Martínez, David Ferrer y Gonzalo Sánchez Camacho

4×400

Eva Salvado, Marta Fernández, Eva Cid y Sharay Astáriz

Eduardo Gallardo , David Abalde, José Miguel Huete e Ignacio Sarmiento

 

Horario y Atletas masculinos Horarios y atletas femeninos

 

Mucha actividad el pasado fin de semana

Mucha actividad el pasado fin de semana

Además de los campeonatos de menores muchos atletas  de la Sociedad Gimnástica de Pontevedra compitieron en diferentes localidades de  Galicia en diferentes pruebas.

En Lugo se disputó la Medio Maratón Ciudad de Lugo siendo el vencedor Manuel “Huracán ” Hurtado con un crono de 1.06.39  . El atleta de la Sociedad Gimnástica de Pontevedra venció en su ciudad por delante de Esteban Iglesias del Lucus Caixa Rural  .

En Ourense se disputaba en la tarde del sábado el Ourense Termal Athletics Meeting 2018, prueba encuadrada dentro del calendario nacional a donde se desplazaron varios atletas de la Sociedad Gimnástica de Pontevedra :

100 David Abalde 11.26 8º Final A
100 Adrián Salgado 11.71 8º Final B
100 Lucía Seijas 13.20 5ª Final A
100 Eva Salvado 13.83 5ª Final B
200 David Abalde 22.48 4º final B
200 Adrián Salgado 23.64 6º Final C
200 Lucía Seijas 27.15(MMP) 7ª final A
200 Cristina Garrido 26.67(+2.7) 4ª Final B
200 Eva Salvado 27.48 (+2.7) 6ª Final B
400 Lucía Seijas 1.05.90 4ª Final B
1500 Carlos Porto 3.53.64 11º Final A
1500 Eva Cid 4.45.40 1ª Final B
1500 Blanca Armenteros 5.05.58 (MMP) 5ª Final B
100 vallas Lucía Ferrer 15.62 2ª Final A

 

Por otra parte en Pontevedra se celebró también el sábado el IX  Torneo de Lanzamientos de Pontevedra  donde Sergio Paredes fue el vencedor en lanzamiento de martillo con 52.38 , mientras la atleta sub 18 Iria Filgueira finalizaría en tercera posición en el  martillo de 3kg con un mejor lanzamiento de 47 metros.

Asimismo el viernes 11 de mayo Antía Carrasco atleta sub16 se desplazó hasta Ferrol donde tomó parte en los 1000 metros del 1º Control de Marcas Ría Ferrol  finalizando en quinta posición con un crono de 3:35:88 .

Resultados Ferrol Resultados medio Maratón Resultados Ourense Resultados Pontevedra

 

 

Alevins mulleres bronce no Campionato de Galicia por Equipos

Alevins mulleres bronce no Campionato de Galicia por Equipos

O sábado 12 de maio tivo lugar en Lugo o Campionato de Galicia por equipos sub10, sub12 e sub14 con presenza dos equipos da Sociedad Gimnástica de Pontevedra.

O equipo feminino sub12 da Sociedad Gimnástica de Pontevedra acadaría o bronce  con 117 puntos por detrás de Vila de Cangas con 129 e AVA 125, nunha categoría onde participaban nada menos que dezaoito  equipos. Tres terceiros postos :Paula Porto nos 60 lisos (9.11) , Marina Pérez no salto de lonxitude ( 3.84) , e Carmen Saavedra no salto de altura (1.23) ;  dous cuartos postos Paula Rodríguez nos 2km marcha ( 13.10.40) e Medhanith Pereira no lanzamento de peso (6.67) , a sexta posición de e de Uxia López en pelota (18.58) , a sétima posición de Candela Filgueira nos 500 (1.43.97)  , o undécimo posto  do relevo formado por Noa Pereira , Uxia López, Nuria García e Paula Torres (40.33) ; e a decimoterceira posición de Emma Cabanas en 1000 metros( 3:53:48)  fixeron que o  equipo acadase os 117  puntos para finalizar terceiras na clasificación final. Parabéns 

 

Os alevins masculinos finalizarían  en octava posición con  90.5 puntos, destacando o cuarto posto de Óscar Martinez en pelota, dous quintos postos de Lucas Tristán en altura e Eloy Acuña en peso, a octava praza de Daniel Fernández nos 2km marcha.

En sub 10 a Sociedad Gimnástica presentou  solamente equipo masculino que finalizaría undécimo  con 70 puntos sendo as actuacións mais destacadas a victoria de Anxo Jamardo nos 1000 metros marcha cun tempo de 6:19:18,  a segunda posición de Iago Abreu en lanzamento de peso con 7.69 , a cuarta posición de Jesús Bua en lanzamento de pelota con 20.43 e o sétimo posto de Iago Abreu en altura con 0.93 m.

Dos equipos sub 14 as mulleres finalizarían  no posto 16ª e os homes no 14º , destacando  en mulleres a quinta posición de Cloe Rial en martelo con 21.08,  a sexta posición de Addis Gallego en 1000 metros cun tempo 3:36:36 e a oitava posición de Gadea bravo nos 220 valos con  40.38 , namentras que en homes as millores posicións foron os quintos postos de Ignacio López en 220 valos con 36.51 e Matías Moldes en lonxitude con 4.16m, os sextos postos de Óscar Monteagudo nos 80 lisos con 11.66 , de Antón Sotelo en 150 con 22.53 sg e de Matías Moldes na pértiga cun salto de 1.65.

Agradecer ás familias e aos monitores  o seu apoio en todo momento , nunha xornada moi longa sempre pola alta participación, con  un desprazamento  de moitos kilómetros, e sin a vosa axuda esto non sería posible. Ten que  quedar nos nosos atletas o disfrute dunha xornada de convivencia, e de ganas de seguir aprendendo e disfrutar do atletismo.

Resultados sub14 Resultados sub 10 Resultados sub 12